Kraków, Polska
+48793040706
pytania@utalentowanarodzina.pl

Dorośli

uTALENTowana Rodzina

Jak wygląda badanie Gallupa u dorosłych?

Badanie Gallupa, czyli test CliftonStrengths to narzędzie Instytutu Gallupa, za pomocą którego możemy wykonać test osobowości z punktu widzenia psychologii pozytywnej. Jest wynikiem ponad 30-letnich badań nad talentami w powiązaniu z osiąganymi wynikami.

Misją Instytutu Gallupa jest pomaganie ludziom w poznawaniu i rozwijaniu talentów w mocne strony, które jest dużym wsparciem we wszystkich aspektach życia, tj. w pracy, szkole czy domu.

Jak wygląda test?

Test składa się z 177 stwierdzeń. Zadaniem odpowiadającego jest wybranie tego, który najlepiej go opisuje. Respondent ma na to 20 sekund, po czym system przekierowuje go do następnego pytania. Jeśli nie zdąży odpowiedzieć oznacza to, że żadne ze stwierdzeń nie opisywało go wystarczająco dobrze lub być może obydwa stwierdzenia opisywały dostatecznie dobrze. W takich sytuacjach może oznaczać, że pytania nie dotyczyły głównych cech odpowiadającego.

Co otrzymamy po wykonaniu badania?

Każde badanie jest płatne. Możemy sami wybrać czy kupujemy wersję, która dam nam dostęp do naszych pięciu dominujących talentów (TOP5) czy do pełnej sekwencji 34 talentów.

W badaniu TOP 5 CliftonStrengths otrzymujemy raport naszych pięciu głównych cech, ich znaczenie ogólne, ale też spersonalizowany raport dotyczący tego jak poszczególne talenty objawiają się u nas.

Dostępne raporty:

  • Strengths Insights Guide
  • Signature Theme Report

W wersji rozszerzonej poznajemy dodatkowo kolejność 34 talentów, co pozwala na głębszą analizę i pracę nad talentami.

Dostępne raporty:

  • Strengths Insights Guide
  • Signature Theme Report
  • Theme Sequence Report CliftonStrengths35 Report

Korzyści płynące z badania CliftonStrengths?

  • wiedza o twoich wrodzonych talentach i o tym, jakie działania mogą doprowadzić Cię do sukcesu;
  • większa pewność siebie i zrozumienie, w czym jestem dobry oraz co warto rozwijać;
  • lepsze relacje i komunikacja – w łatwy sposób opiszesz swoje mocne strony w pracy, na rozmowie rekrutacyjnej czy w rodzinie za pomocą “wspólnego języka CliftonStrengths”, który znają miliony ludzi na całym świecie;
  • większa wydajność w pracy i wszędzie, gdzie korzystasz ze swoich talentów;
  • dobre rezultaty pomimo twoich słabości – dzięki znajomości swoich mocnych stron, które pomagają Ci w osiąganiu sukcesu, skoncentrujesz się na maksymalnym wykorzystaniu swoich talentów, a nie na stałym naprawianiu twoich słabości.

Chcesz zrobić test, zapraszamy!