Kraków, Polska
+48793040706
pytania@utalentowanarodzina.pl

Nastolatki 10-14 lat

uTALENTowana Rodzina

Jak wygląda badanie talentów Gallupa dla dzieci w wieku 10-14 lat?

Na pewno słyszeliście o badaniu talentów u dorosłych. Ale czy wiecie, że Instytut Gallupa opracował też badanie dla nastolatków?

Już ponad 3 miliony nastolatków na świecie poznało swoje talenty i otrzymało coś, czego nikt im już nigdy nie odbierze: wiedzę o tym, co naturalnie robią najlepiej!

Test Gallupa dla nastolatków: informacje ogólne

Badanie  StrengthsExplorer zajmuje 15-20 minut. Jednak dziecko może na nie poświęcić tyle czasu, ile potrzebuje, licznik jest wyłączony. Test składa się z 78 stwierdzeń, napisanych w przystępnym dla dzieci języku. Dziecko musi odpowiedzieć, w jakim stopniu zgadza się ze pojawiającymi się zdaniami. Musi wybrać jedną z następujących opcji: “prawie zawsze lub zawsze”, “często”,”czasami”, “prawie nigdy lub nigdy”. W razie potrzeby może też wybrać opcję “nie rozumiem pytania”. 

Na ten moment Instytut Gallupa nie daje możliwości zrobienia testu w języku polskim.

Co po wykonaniu badania?

Po wykonaniu testu, nastolatkowie otrzymują spersonalizowany raport, pokazujący 3 najsilniejsze  talenty z całej puli 10 zidentyfikowanych przez Instytut Gallupa.

Raport, który można ściągnąć ze strony, zawiera następujące dokumenty (dostępne w języku angielskim): certyfikat talentowy dla dziecka, opis każdego z 3 najsilniejszych talentów, wskazówki do rozwijania talentów dla dziecka, wskazówki do rozwijania talentów dziecka dla rodziców.

Korzyści płynące z badania Clifton StrengthsExplorer:

Co się dzieje kiedy dzieci odkrywają swoje talenty?

  • stają się wzmocnione i mają większą pewność siebie
  • angażują się i są bardziej produktywne w szkole
  • otrzymują nadzieję i kierunek na przyszłość

Jeśli zatem jesteście zainteresowani zrobieniem badania dla swojego dziecka w wieku 10-14 lat, to macie dwie możliwości:

  • jeśli znacie angielski, to możecie zrobić badanie sami wykupując kod na stronie Gallupa. Materiały udostępnione przez Instytut na pewno dadzą Wam wskazówki, jak pracować z talentami i dzieckiem
  • skontaktujcie się z nami, a my przeprowadzimy Was krok po kroku, od zrobienia badania po interpretacje wyników i świadome korzystanie z talentów dziecka na co dzień